Поширені питання

Що таке оригінальні та сумісні витратні матеріали та чим вони відрізняються один від одного? 

Оригінальні витратні матеріали (OEM – скорочення від Original Equipment Manufacturer) – це ті картриджі та інші витратні матеріали, що випускаються виробниками-власниками торгових марок, розповсюджуються через дистриб'юторсько-дилерські мережі та призначені для конкретних пристроїв. Сумісні (compatible) витратні матеріали випускаються незалежними виробниками та пропонуються на ринку як альтернатива оригінальним витратним матеріалам. Виробники OEM критикують compatible картриджі за нібито низьку якість, відсутність належного контролю, гарантій та ін. І попереджають, що використання сумісних матеріалів загрожує зняттям із гарантії. Насправді йдеться про речі, які відносяться до однієї групи товарів та мають близькі споживчі властивості. І найголовніше – споживачі повинні мати вибір. У кожного виробника має бути конкурент, щоб ніхто не спочивав на лаврах, а розвивався. Відсутність конкуренції веде до невиправданого завищення ціни картриджі і монополізацію ринку. 

Чому немає у продажу оригінальних заправних комплектів для лазерних принтерів? 

Заради справедливості зазначимо, що "майже ні". Дехто з виробників (наприклад Xerox, Sharp) випускає заправні комплекти деяких пристроїв. Але це виняток, що підтверджує загальне правило. Продаж оригінальних витратних матеріалів є основним джерелом прибутків виробників, що дозволяє покривати витрати та активно розвиватися. 

Які картриджі ви заправляєте? 

За наявності витратних матеріалів практично всі (струменеві, лазерні). 

Що таке заправка та відновлення лазерних картриджів? 

Заправка та відновлення лазерного картриджа – це операції з технічного обслуговування та ремонту вузла друку. Картридж повністю розуміється, очищається від бруду, всі його елементи оглядаються на предмет зносу та механічних пошкоджень. Якщо основні елементи картриджа визнані придатними для подальшої експлуатації, то в нього засипається тонер (заправка), якщо якісь елементи вимагають заміни, вони замінюються перед тим, як засипати тонер (відновлення). 

Як очищення лазерних картриджів? 

Чищення лазерних картриджів здійснюється за допомогою станції очищення стисненим повітрям. За потреби використовується спеціальний пилосос. 

Навіщо служать чіпи на картриджах деяких лазерних принтерів. 

Чіпи на картриджах можуть виконувати різні функції. Починаючи від обліку надрукованих сторінок і до контролю обсягу друку окремих користувачів. З точки зору заправки картриджів найважливішою властивістю чіпа є його поведінка після того, як картридж витрачає тонер. Одні чіпи можуть продовжувати роботу, інші виконуватимуть свої функції в обмеженому обсязі, треті заблокують роботу принтера. Таким чином, одні чіпи вимагатимуть обов'язкової заміни при заправці картриджа, а інші - можна не змінювати або видалити взагалі. 

Скільки заправок витримує лазерний картридж після відновлення? 

Все залежить від навантаження друку (на день, друк поспіль). Залежно від навантаження заправки варіюються від 1 до 3-4 разів. 

Як дізнатися, чи потрібне заправлення лазерного картриджа? 

Як дізнатися, чи потрібне заправлення лазерного картриджа? 

Як дізнатися, чи потрібне відновлення лазерного картриджа? 

Як дізнатися, чи потрібне відновлення лазерного картриджа? 

Чи можна відновити чорний струминний картридж? 

Можна, можливо. Якщо він не пролежав не заправленим тривалий час (наприклад, понад 2 місяці). Процедура відновлення полягає в обробці ультразвуком та парогенератором з подальшою заправкою. 

Чи заправляєте Ви кольорові струменеві картриджі? 

Так, картриджі Canon, HP, Lexmark, Xerox заправляємо. У разі засихання сопел картриджа, є можливість обробити їх ультразвуком та парогенератором, що призводить до відновлення картриджа. Після того як закінчився якийсь із квітів, бажано заправити картридж протягом 7-ми днів. Не потрібно при транспортуванні картриджа заклеювати сопла скотчем, це може призвести до змішування чорнила різних кольорів, і заправка такого картриджу втрачає всякий сенс.